Nasza oferta

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze w różnorodnych stężeniach. Jedną z głównych jego cech jest wiązanie wody i utrzymuje prawidłowe nawodnienie tkanek, jednakże w miarę upływu lat cząstki te zanikają.

Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na podaniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia ponadto dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Kwas hialuronowy jest polisacharydem naturalnie występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze w różnorodnych stężeniach. Jedną z najważniejszych jego cech jest wiązanie wody i utrzymywanie prawidłowego nawodnienia tkanek. W miarę upływu lat cząstki te zanikają, dlatego istotne staje się ich uzupełnienie.

Na polskim rynku medycyny estetycznej pojawiła się nowość – wchłanialne nici First Lift, przynoszące spektakularne efekty.

PDO (polidioksanon) z jakiego zbudowane są nici jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien  (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance, do której zostały aplikowane. Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych.

Mezoterapia to metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Pierwotnie metoda ta stosowana była do leczenia między innymi migreny, chorób neurologicznych, żylaków i chorób dróg oddechowych. Od lat 70-tych przeżywa swój „come back” i wykorzystywana jest przez specjalistów medycyny estetycznej oraz dermatologii.

Innowacyjny program biostymulacji komórek skóry z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego. Preparat jest otrzymywany z krwi pacjenta i wykorzystuje bogactwo czynników wzrostu zawartych w osoczu bogatopłytkowym do regeneracji i rewitalizacji uszkodzonej skóry.

Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A – uzyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum, dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydalaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępujące te wcześniej zablokowane. Oznacza to, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika.

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową to obecnie najszerzej stosowana i polecana metoda. Wg. statystyk 80% leczonych reaguje dobrze, są jednak osoby, u których po wykonaniu zabiegu nie ma efektu lub efekt ten jest niezadowalający. Dzieje się tak u 20% pacjentów i tym pozostaje stosowanie antyperspirantów i innych wymienionych metod.

Peeling chemiczny to procedura polegająca na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu, co w efekcie powoduje usunięcie defektów kosmetycznych i/lub zmian chorobowych w obrębie naskórka i skóry właściwej. Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy otrzymywany z trzciny cukrowej, a także inne kwasy owocowe (AHA) występujące w naturze. Stosuje się również kwas trójchlorooctowy. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Tym samym seria peelingów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry: przebarwienia, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości.

Substancje stosowane do chemabrazji: kwasy owocowe czyli alfa-hydroksykwasy – AHA, np. kwas glikolowy, beta-hydroksykwasy, np. kwas salicylowy, kwas trójchlorooctowy (TCA), kwas witaminy A (retinol), fenol.

Nasi specjaliści

Nasze pozostałe poradnie

Zapraszamy
do placówek
UNO-MED